Psychologia to jeden z najbardziej rozchwytywanych kierunków studiów, co roku tysiące osób konkuruje o ograniczoną liczbę miejsc. W trakcie studiowania studenci i studentki będą mieć możliwość z zapoznaniem się z wieloma różnymi zagadnieniami. Są to wymagające studia, na których pogłębiana jest wiedza o człowieku. Pojawia się zatem pytanie, czy warto studiować psychologie?
Psychologia jako nauka o człowieku
Studiujący psychologie mają okazje zapoznać się z procesami poznawczymi człowieka aż od momentu narodzin. Zagłębić psychologię ewolucyjną i odkryć jak duży wpływ na nasze dzisiejsze życie miały zachowania naszych przodków. Ponadto wszyscy studenci i studentki zagłębiają psychologie zdrowia, psychologię uzależnień i wiele więcej. Jeśli interesują Cię te wszystkie rzeczy, nie musisz już dłużej zastanawiać się, czy warto studiować psychologię.
Perspektywy pracy po skończonej psychologi
Oczywistą odpowiedzią czym może zajmować się absolwent lub absolwentka psychologi jest bycie praktykującym psychologiem, nie jest to jednak jedyna ścieżka kariery. Takie osoby mogą wybrać karierę naukową, prowadzić badania naukowe na uniwersytecie i zdobywać kolejne tytuły naukowe. Inną ścieżka kariery jest przykładowo praca w HR, w której mogą wykorzystać wiedze zdobyta podczas studiów w praktyce. Wbrew ogólnemu przekonaniu HR to nie tylko zatrudnianie i zwalnianie ludzi jest to także organizowanie szkoleń, badanie najlepszych sposób na pełne rozwiniecie potencjału pracowników. Inną ścieżka kariery jest praca jako specjalista bądź specjalistka od UX. Ta innowacyjna dziedzina dopiero staje się popularna na polskim rynku, przez co zapotrzebowanie na specjalistów będzie w przyszłości tylko rosło. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tekstu nie zastanawiasz się, już czy warto studiować psychologie.